Loading...

 

خبر خوب برای مستاجران از قول وزیر راه و شهرسازی

خبر خوب برای مستاجران از قول وزیر راه و شهرسازی

 

 

 خبر خوب برای مستاجران از قول وزیر راه و شهرسازی

 

 

 

 

 

 

خلاصه

 

به گفته آقای محمد اسلامی: منافع عمومی در این اقدامات و ثبت اطلاعات محل سکونت و اطلاعات املاکی نهفته است و با این جریان به دنبال خروج سوداگران از بازار مسکن هستیم .

 

جزئیات مطلب

 

وزیر راه و شهرسازی در مراسم کلنگ‌ زنی پروژه مسکونی یاس سفید در بین خبرنگاران به لزوم ثبت‌ کردن اطلاعات کامل املاک و محل سکونت خانواده ها در سامانه املاک و اسکان اشاره کرد و همینطورگفتند: خوشبختانه در مقابل تهاجم افرادی که متاثر از هدایت ضدانقلاب تبلیغات منفی علیه این اقدام کردند، مردم با سطح اطلاعات خود ورود خوبی داشتند.

ایشان افزودند: مردم برای ثبت اطلاعات در سامانه مدکور وقت زیادی دارند و تمامی اقدامات انجام شده برای منفعت مردم صورت گرفته است و دانستن اطلاعات محل سکونت مردم در واقع برای دولت امتیازی محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد: مردم از ورود عده‌ای سودجو به بازار مسکن که موجب التهاب‌آفرینی میشدند، ناراضی بودند. در نتیجه، مجلس و دولت برای کنترل این شرایط باید کاری انجام می‌دادند تا به این وضعیت سامان بخشیده و جلوی این التهاب بازار مسکن را میگرفتند و این قانون و اقدامات نتیجه همکاری دولت و مجلس در راستای جلوگیری از این مشکل بوده است.

محمد اسلامی با ذکر این موضوع که منافع مردم در این تصمیم گرفته شده و ثبت اطلاعات املاکی نهفته است، تاکید کرد که به دنبال این اقدام تمام سودجویان بازار مسکن را حذف خواهیم کرد.

به طور کلی سیاست این اقدام در این است که با ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری و خارج کردن پول از سوداگری بتوان بازار مسکن را سامان بخشید. همچنین به یاد داشته باشید که دانستن اطلاعات محل سکونت مردم در کل دنیا قانون است. پس درنتیجه، ما هم باید سیستم اسکان کشور را اصلاح و فرمت کنیم زیرا که فقط کشور ما این قانون را اجرایی نکرده است. 

ایشان در مورد قانون تمدید قراردادهای اجاره فرمودند: طبق مصوبه قانونی، تا پایان کرونا عدم اسباب‌کشی در سراسر ایران معتبر است.